Projekt Unijny
MENU

Firma

Energy Solutions to multidyscyplinarny zespół inżynierów skoncentrowany na przygotowaniu i realizacji inwestycji w formule EPC, ze szczególnym naciskiem na integrację stosowanych rozwiązań. Integracja na etapie projektu i wdrażania inwestycji pozwala na optymalizację i uzyskanie wymiernych efektów ekonomicznych. Zakres działań firmy obejmuje obiekty i instalacje: przemysłowe, ochrony środowiska, energetyki oraz górnictwa.

Wszechstronne doświadczenie i kompetencje pracowników, pozwalają zarówno efektywnie realizować cele biznesowe, jak i zapewniać profesjonalną obsługę projektów. Wysoką wiarygodność spółki oraz prezentowany przez nią profesjonalizm wykonywanych usług potwierdza liczne grono zadowolonych klientów.
Energy Solutions opiera swoje działania o najwyższe standardy jakości i innowacyjne rozwiązania. Kadra inżynierska potrafi w pełni wykorzystać osiągnięty przez lata potencjał know - how z korzyścią dla inwestora. Potwierdzają to referencje i doświadczenie zebrane przy realizacji projektów o wielomilionowych budżetach.

Nieustanny rozwój kompetencji we współpracy z ośrodkami naukowo - badawczymi w zakresie opracowywania nowatorskich rozwiązań sprawia, że firma Energy Solutions proponuje i dostarcza najnowsze rozwiązania technologiczne. Energy Solutions wspierane jest przez szereg wyspecjalizowanych spółek partnerskich, które stanowią cenne zaplecze i dają gwarancję pełnej optymalizacji obsługiwanych inwestycji.

Andrzej Mucha

Prezes Zarządu


Energy Solutions to pewny partner biznesowy w zakresie obsługi inwestycji i innowacyjnych rozwiązań.

Powierzane nam zadania traktujemy kompleksowo. Dzięki takiemu podejściu, wykonujemy z optymalnym efektem nawet najbardziej nietypowe i problematyczne realizacje, których nie potrafią podjąć się inni. Jesteśmy ekspertami dla naszych klientów, jednocześnie pamiętając jak bardzo ważne jest być ich partnerami. Wspieramy ich na każdym etapie procesu inwestycyjnego, począwszy od projektowania i realizacji, a kończąc na serwisie gwarancyjnym i pogwarancyjnymi. To procentuje.

Cenimy zaangażowanie ludzi, z którymi współpracujemy i odpowiedzialność naszych partnerów. Pozwala nam to zagwarantować klientom najwyższą jakość usług.
Jako generalny wykonawca zadań doskonale wiemy, że ich efektywna realizacja wymaga sięgania po optymalne rozwiązania w kompleksowym wymiarze. Takie podejście to dla inwestora pewność najlepiej dobranych narzędzi na każdym etapie pracy, a pewność to spokój!

W Energy Solutions dostarczamy klientom nasze doświadczenie i kompetencje, które gwarantują najlepszą jakość i przynoszą wymierne korzyści. Państwa zaufanie w nasze umiejętności stanowi o naszym wspólnym sukcesie.

Zawsze celujemy w dobrą energię do współpracy.

Andrzej Mucha, Prezes Energy Solutions

Kompetencje

Energy Solutions to pewny partner biznesowy w zakresie obsługi inwestycji w formule EPC i innowacyjnych rozwiązań na skale europejską.

Traktujemy zadania kompleksowo. Wszechstronne doświadczenie firmy i kompetencje naszych specjalistów pozwalają realizować z optymalnym efektem wyznaczone cele.

Energy Solutions to sprawdzony partner w obsłudze inwestycji

900 mln zł

wartość Inwestycji nad którymi
pracowaliśmy
700

Dostarczonych i zamontowanych pól SN

700

Dostarczonych i zamontowanych pól SN

1000

Dostarczonych i zamontowanych pól nN

1000

Dostarczonych i zamontowanych pól nN

80

Dostarczonych i zamontowanych stacji transformatorowych

80

Dostarczonych i zamontowanych stacji transformatorowych

1000 km

Ułożonych kabli

1000 km

Ułożonych kabli

300 km

Ułożonych tras kablowych

300 km

Ułożonych tras kablowych

24 kpl

Aplikacji kogeneracyjnych

24 kpl

Aplikacji kogeneracyjnych

900

Zestawów prądotwórczych z silnikami Diesla

900

Zestawów prądotwórczych z silnikami Diesla

250 MW

Łączna wartość energii elektrycznej zainstalowanych układów

250 MW

Łączna wartość energii elektrycznej zainstalowanych układów

140 MW

Łączna wartość energii cieplnej zainstalowanych układów

140 MW

Łączna wartość energii cieplnej zainstalowanych układów

600 mln zł

Wartość projektów nad którymi pracowała firma i jej pracownicy

Partnerzy

Skupiamy wokół siebie marki, których potencjał pozwala nam dostarczyć inwestorom najlepsze rozwiązania.
Dużym wkładem w nowatorskie rozwiązania dla sektora alternatywnych źródeł energii i systemów zasilania jest współpraca Energy Solutions z firmą Mielec Diesel Gaz, polskim liderem branży agregatów prądotwórczych.

To system ERP zaprojektowany dla poprawy wydajności operacyjnej przedsiębiorstwa. Rozwiązanie wykorzystywane przez ponad 8,5 tys. polskich przedsiębiorstw.

Energy Solutions wykorzystuje specjalistyczne możliwości swoich partnerów, dzięki którym jest w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym projektom.

MANN

Silniki gazowe do agregatów kogeneracyjnych: 12 kpl kontenerowych modułów kogeneracyjnych o mocy elektrycznej 0,5 MW każdy dla firmy Cagen na biogazownie rolnicze.

LOOS (grupa Bosch)

Przemysłowe kotły wodne i parowe: kotłownia zakładu Stalprodukt S.A. w Bochni, elektrociepłownia w Gorzelni Piaszczyna.

Termster

Sprężarkowe i absorpcyjne agregaty wody lodowej: agregaty wody lodowej dla instalacji wentylacji szybu Daniłowicza w Kopalni Soli Wieliczka.

Elektromontaż Rzeszów

Urządzenia rozdzielcze średniego i niskiego napięcia, systemy oświetlenia ulicznego oparte na ocynkowanych i aluminiowych słupach i masztach oświetleniowych: Stworzenie systemu transportowego do odbioru słupów z rolotoku.

Kominus

instalacje odprowadzania spalin z silników gazowych i kotłów: kominy wraz z czopuchami do silników gazowych w elektrociepłowni w Gorzelni Piaszczyna – 2 kpl, czopuch i komin do kotła parowego w elektrociepłowni w Gorzelni Piaszczyna – 1 kpl, komin dla kotła wodnego dla kotłowni zakładu Stalprodukt S.A. w Bochni.

Tranter

Płytowe wymienniki ciepła, zastosowane w: kontenerowych modułach kogeneracyjnych na biogazownie, elektrociepłowni w Gorzelni Piaszczyna, instalacji ogrzewania i nawilżania tuneli naparzalniczych w zakładzie Strunbet w Bogumiłowicach.

Klimor

Centrale wentylacyjne: centrale wentylacyjna dla budynku biurowego firmy Bruk-Bet w Niecieczy.

Współpraca z ośrodkami naukowymi i uczelniami

Energy Solutions stawia na współpracę z ośrodkami naukowymi w zakresie opracowywania nowatorskich rozwiązań i rozwoju kompetencji kadry inżynierskiej firmy.

Przykładem współpracy w tym zakresie jest umowa zawarta pomiędzy Energy Solutions a Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica z siedzibą w Krakowie. Partnerstwo z tamtejszym Wydziałem Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska dotyczy współdziałania badawczo – rozwojowego oraz wymiany ekspertów w celu wzmocnienia wzajemnego poziomu kompetencji. Porozumienie obejmuje także wspólną realizację przedsięwzięć edukacyjnych i kształceniowych z zakresu odnawialnych źródeł energii oraz budownictwa pasywnego.
Współpraca z jednostkami badawczo - naukowymi pozwala Energy Solutions podnosić nieustannie jakość produktów i usług oraz opracowywać innowacyjne rozwiązania. Efekty tej kooperacji to nie tylko rozbudowa oferty firmy ale w szczególności szanse na rozwój rozwiązań technologicznych w skali całego kraju.